شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 5007
بازدید: 757

تیم پی سی اسکریپیت در نظر دارد ببه این سوال که TTFB چیست و تاثیر TTFB بر وبسایت شما تا چه میزان است و بحث درباره راه های کاهش آن بپردازد.

 

TTFB چیست؟

TTFB چیست ؟ در واقع TTFB مخفف time to first byte است. به بیان ساده، اندازه گیری مدت زمانی است که مرورگر باید قبل از دریافت اولین بایت داده از سرور منتظر بماند. هرچه این مدت زمان دریافت داده بیشتر باشد، مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا صفحه برای بازدیدکننده نمایش داده شود

 

آیا TTFB مهم است؟

هرکاری که انجام می‌دهید می‌تواند بر سرعت کلی سایت شما از هر نوع CMS که باشید (وردپرس، جوملا و …) شما تاثیر داشته باشد و این موضوع که TTFB چیست بر TTFB شما هم شاید تاثیر بگذارد. در آزمایش های انجام شده با TTFB زیاد، سرعت بارگذاری بسیار آهسته بود. در کل، اگر سرعت بارگذاری زیر 100 میلی ثانیه باشد TTFB مناسب است. Google PageSpeed Insights برای هر پاسخی زمان کمتر از 200 میلی ثانیه را توصیه می‌کند. اگر در بازه 300 تا 500 میلی ثانیه هستید، تقریبا استاندارد است.

 

نحوه اندازه گیری TTFB

  • اندازه گیری TTFB با DevTools گوگل کروم

می توان time to first byteرا در گوگل کروم با استفاده از DevTools اندازه گیری بکنید. اگر در اندازه گیری time to first byteاز کامپیوتر خود استفاده می‌کنید. TTFB تحت تاثیر latency شبکه و ارتباط اینترنت قرار می‌گیرد

 

  • اندازه گیری TTFB با WebPageTest

می توانید TTFB را با WebPageTest بسنجید. Great time زمان مورد نیاز برای DNS، socket و SSL negotiations + 100 میلی ثانیه می باشد. به ازای هر ۱۰۰ میلی ثانیه یک حرف A کسر می شود.

 

  • اندازه گیری TTFB با GTmetrix

یکی از ابزارهای معروف برای مدیران ایرانی که بیشترین استفاده را از آن می‌کنند. سایت Gtmetrix می باشد.که می‌تواند ابزاری بسیار مناسب جهت محاسبه TTFB سایت شما باشد. شما می‌توانید با استفاده از لوکیشن های مختلف سایت خود را بررسی نمایید.

 

روش های کاهش TTFB

  • استفاده از هاست پر سرعت
  • استفاده از cdn مناسب
  • استفاده از سیستم کش