شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 1888
بازدید: 1260

 

مطلبی با عنوان “درباره متاتگ های مفید بیشتر بدانیم” برای شما کاربران گرامی تهیه کرده ایم که شما عزیزان را در مدیریت سایت و ایجاد محتوا و مطلب برای سایت راهنمایی خواهد کرد. متاتگ ها در معرفی هر چه بهتر سایت به موتورهای جستوجوگر نقش بسیار مهمی را دارا می باشند بطوری که براساس بعضی از متاتگ ها روبات های اسپایدر با سایت شما برخورد میکنند ما در این مقاله سعی بر آن داشتیم در مورد مهم ترین این متاتگ ها توضیحاتی را ارائه دهیم.

 

متا تگ های مفید و تاثیر آنها بر موتور های جستجوگر :

 

1 ) نویسنده Author

در این متاتگ نام نویسنده قرار می گیرد و در سایت های Html بسیار مفید میباشد.

<META NAME=”AUTHOR” CONTENT=”Tex Texin”>

 

2 ) زبان سایت و محتوا Content Language

این متاتگ وظیفه معرفی زبان اصلی سایت به موتور جستجو را دارد این مورد برای موتورهای جستجوگری که میخواهند سایت ها را براساس زبان آنها و در منطقه ی زبانی انها مورد بررسی و دسته بندی قرار دهند بسیار موثر میباشد.

<META HTTP-EQUIV=”CONTENT-LANGUAGE” CONTENT=”fa”>

 

3 ) نوع محتوا و یا زبان ساختاری Content Type

از مهم ترین متاتگ ها میباشد که باید در ساخت و کدنویسی تمامی قالب ها قرار بگیرد ( هر قالب استاندارد) این متاتگ Character set سایت را به روبات ها معرفی میکند.

<META HTTP-EQUIV=”CONTENT-TYPE” CONTENT=”text/html; charset=UTF-8″>

 

4 ) کپی رایت و یا حق چاپ و نشر Copyright

این متاتگ تاریخ و نوع کپی رایت سایت را به نمایش میگذارد این متاتگ بیشتر در سایت هایی که دارای محتوای خاص میباشند مورد استفاده می باشد به طور مثال سایت هایی که ارائه کننده مقالات علمی هستند که در سطح جهانی مورد بررسی قرار میگیرد.

<META NAME=”COPYRIGHT” CONTENT=”&copy; 2004 Tex Texin”>

 

5 ) توضیحات کلیدی Description

در مورد این متاتگ و اهمیت آن به بررسی پرداخته ایم و توضیحاتی کامل در مورد این متاتگ ارائه کرده ایم. ( مقاله ” درباره ی توضیحات متا بیشتر بدانیم مطالعه ” کنید )

<…META NAME=”DESCRIPTION” CONTENT=”…summary of web page”>

 

6 ) کلمات کلیدی Keywords

در مورد این متاتگ نیز توضیحاتی ارائه کرده ایم و در مورد ان مقاله ای نوشته ایم.

<META NAME=”KEYWORDS” CONTENT=”seomoz,article,seo,learning,google”>

 

7 ) اسپایدر Robots

از سری متاتگ هایی می باشد که به اسپایدر ها میگویند چگونه با محتوای سایت شما برخورد کنند. این متاتگ ها در زمانی که شما از Robots.txt استفاده نکرده اید موثر میباشند.

<META NAME=”ROBOTS” CONTENT=”ALL”>

<META NAME=”ROBOTS” CONTENT=”INDEX,NOFOLLOW”>

<META NAME=”ROBOTS” CONTENT=”NOINDEX,FOLLOW”>

<META NAME=”ROBOTS” CONTENT=”NONE”>

 

8 ) ربات گوگل Googlebot

این متاتگ مخصوص ربات جستوجوگر گوگل میباشد یعنی در بالا شما میتوانید به تمامی اسپایدرها جز گوگل یک دستور بدهید و در این بخش فقط دستور خاصی به گوگل بدهید. توصیه ما استفاده از متاتگ اشاره شده در بالا میباشد.

<META NAME=”GOOGLEBOT” CONTENT=”NOARCHIVE”>

 

 

نویسنده

مدیر سایت
تلاش می کنیم بهترینها را برایتان دست یافتنی می کنیم! وقتی می بینیم که نیازهای شما با محصولات سایت ما برطرف می شود، بسیار خرسند می شویم. ما پشتیبانی 24 ساعته در تمام ایام هفته از طریق تیکتینگ و چت آنلاین داریم.