شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 10710
بازدید: 1106

همانطور که مستحضر هستید ممکن است در هنگام کار با وب سایت با خطاهایی روبرو شویم که یکی از خطاهای رایج در وب سایت خطای 401 unauthorized می باشد، این کد در اکثر مرورگر ها معنا می دهد و از جمله خطاهای XX 4 می باشد، به طور معمول خطای 401 unauthorized در وب سایت های بزرگ تغییر می کند و این احتمال وجود دارد که نام یا اسامی مختلفی داشته باشد! بنابراین نباید این موضوع را فراموش کنید که این خطا ممکن است با نام های مختلف ظاهر شده که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • “HTTP Error 401 Unauthorized”
  • ” 401 unauthorized”
  • ” Authorization Required”

شاید از خود بپرسید که خطای 401 به چه صورت در مرورگر ظاهر می شود؟ در پاسخ باید بدین گونه گفت که خطای ظاهر شده مانند سایر صفحات وب نمایش داده می شود.

آموزش رفع خطای 401 unauthorized
آموزش رفع خطای 401 unauthorized

 

علت خطای 401 unauthorized

خطای 401 unauthorized به منظور کد وضعیت HTTP می باشد، این موضوع نمایانگر این است که صفحه بارگذاری شده برای شما به نمایش در نمی آید مگر اینکه با در اختیار داشتن شناسه کاربری معتبر و رمز عبور صحیح وارد وب سایت شوید.

مطمئنا پس از ورود به سایت چنین خطایی را مشاهده نمی کنید اما اگر پس از ورود با خطای 401 unauthorized مواجهه شدید بدین معنی است که شناسه کاربری یا رمز عبور به هر دلیلی اعتبار ندارد.

علت خطاهای 401 unauthorized
علت خطاهای 401 unauthorized

 

نحوه‌ی رفع خطای 401 unauthorized

برای اینکه به رفع خطای 401 بپردازید باید چندین فاکتور را مورد بررسی قرار دهیم که به شرح زیر می باشد:

  • یکی از خطاهای رایج 401 مروبط به URL می شود، بنابراین حتما URL را مورد بررسی قرار دهید که به اشتباه تایپ نشده باشد، البته همه چیز به اشتباه تایپی ختم نمی شود چرا که ممکن است خطاها از ریدایرکت های بی مورد بوده یا لینک ها برای کاربران خاص در نظر گرفته شده باشد.
  • اگر برای دسترسی به لینک ها محدودیتی وجود نداشته باشد ممکن است نمایش خطای 401 یک اشتباه باشد به همین دلیل بهتر است ک با مدیریت وب سایت یا سایر مسئولان سایت ارتباط برقرار کرده تا آن ها را از وجود چنین مشکلی آگاه سازید.
  • با توجه به موارد گفته شده بالا ممکن است که پس از ورود به اکانت نام کاربری و رمز عبور نامعتبر باشد! و یکی از دلایل اصلی آن اشتباه وارد نمودن رمز عبور و نام کاربری می باشد و اگر آن ها را فراموش کرده باشید می توانید با توجه به فرایندهای هر سایت موارد اشتباه را تصحیح کرده و مشکل را رفع نمایید.
  • اگر از صحیح بودن URL ها مطمئن هستید به صفحه اصلی سایت مراجعه کرده و پس از یافتن صفحه مورد نظر لینک LOGIN یا secure access را جستجو نمایید، پس از انجام این کار اکانت مورد نظر را ارزیابی کرده و اطلاعات مربوط به ورود را درج نمایید و بار دیگر اطلاعات ورودی را قرار دهید، اگر حساب کاربری شما اعتبار نداشته باشد بهتر است که با مدیر وب سایت تماس گرفته یا برای راه اندازی حساب کاربری دیگر اقدامات لازم را به عمل بیاورید.
نحوه‌ی رفع خطای 401 unauthorized
نحوه‌ی رفع خطای 401 unauthorized

امیدواریم که با استفاده از نکات ذکر شده بالا جواب خود را در خصوص خطای 401 گرفته و پس از امتحان هر یک از توضیحات به پاسخ تمام سوالات خود رسیده باشید.

نویسنده

مدیر سایت
تلاش می کنیم بهترینها را برایتان دست یافتنی می کنیم! وقتی می بینیم که نیازهای شما با محصولات سایت ما برطرف می شود، بسیار خرسند می شویم. ما پشتیبانی 24 ساعته در تمام ایام هفته از طریق تیکتینگ و چت آنلاین داریم.