شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 7082
بازدید: 1161

نحوه کرک کردن همواره یکی از چالش های افراد در زمان نصب و استفاده از نرم افزار های لایسنس دار می باشد. در این مقاله تیم پی سی اسکریپت تلاش نموده است تا نحوه کرک کردن و تکنیک های آن را آموزش دهد.

 

آشنایی با نحوه کرک کردن نرم افزارها:

نحوه کرک کردن روشی است که به وسیله آن شما می توانید از تمام امکانات یک برنامه استفاده نمایید. به عبارت دیگر زمانیکه شرکتی برنامه ای را ساخته و آن را به فروش می رساند، قطعا در نسخه های رایگان آن محدودیت هایی را درج نموده است که افراد به استفاده از نسخه های پولی ترغیب شوند. با کرک کردن در واقع شما محدودیت های مذکور را حذف نموده و می توانید از نرم افزار خود استفاده نمایید

 

نحوه کرک نمودن برنامه:

بعضی از کرک ها به شکل آیکون خود نرم افزار میباشد روش کار این نوع کرک اینگونه است که ما بعد از اینکه نرم افزار مورد نظرمان را نصب کردیم باید کرکی را که آیکون آن هم اسم و هم شکل آیکون اجرائی نرم افزار میباشد را copy و در شاخه ای که نرم افزار نصب شده است paste نماییم در اینگونه مواقع شما پیغامی را دریافت مینمایید که باید گزینه yes را کلیک نمایید تا آیکون کرک شما جایگزین (Overwrite) آیکون اصلی شود .
این نکته را هم یاد آور شویم که اگر به همراه فایل کرک (exe.) فایلهای با پسوند dll. یا ini. یا dat. وجود داشت شما آنها را نیز باید کپی کرده و در شاخه نصب نرم افزار paste نمایید .
در مورد این نوع کرک باید ذکر کنم که حتما” در هنگام کرک کردن باید نرم افزار مورد نظر بسته باشد یعنی در حال اجرا نباشد و الا پیغام خطا دریافت مینمایید .

نوع دوم:

یک نوع دیگر کرک وجود دارد که به KeyGen یا KeyMaker معروف هستند که روش آن با روش قبلی متفاوت است . این نوع کرک برای ساختن سریال به کار میرود , روش کار آن هم به این صورت است که شما با وارد کردن یک اسم یا شماره و در برخی موارد ایمیل در فیلد مشخص کرک و فشار دادن دکمه مربوط به آن یک کد جدید دریافت میکنید که معمولا” با وارد کردن آن در قسمت منو و در بخشی با عنوان Register یا Enter Code یا Registeration یا چیزی توی همین مایه ها برنامه فعال و کامل میشود.
در بعضی از موارد در همین بخش Registeration که در بالا گفتم یک کد وجود دارد که شما باید آن را در کرک (KeyMaker) وارد نمایید تا KeyMaker کد یا سریال راه انداز را برای شما بسازد .

نوع سوم:

نوع دیگر کرک ها به Patch یا Patcher معروف هستند , در این نوع کرک ها معمولا” دکمه ای با نام Choose یا Browse یا Patch و یا چیزی دیگری با همین معنی وجود دارد که با فشار دادن آن باید آدرس آیکون یا فایلی از نرم افزار که خود کرک مشخص کرده را در پوشه ای که نرم افزار مورد نظرتان نصب شده است را بهش بدهید تا نرم افزار را بصورت کامل تبدیل کند

بعضی مواقع وقتی ما یک کرک را دانلود مینماییم بعد از باز کردن آن متوجه یک فایل Notepade به همراه چند فایل دیگر میشویم .در این صورت شما باید فایل Notepad درون کرک را باز کرده و سریال مورد نظر را در بخش Register نرم افزار وارد نماییم .