شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 6581
بازدید: 590

امروزه برای افزایش ترافیک سایت و و رسیدن به نرخ تبدیل بالاتر نیازمند اجرای کمپین تبلیغ آنلاین با استفاده از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ و همچنین استراتژی بازاریابی دیجیتال مناسب با وضعیت وب‌سایتمان داریم. در این مقاله تیم پی سی اسکریپت در خصوص انوع تبلیغ آنلاین که منجر به افزایش بازدید سایت خواهد شد، صحبت می کند.

 

1- پرداخت هزینه برای بهبود رتبه در نتایج جستجو گوگل

با بیش از ۳.۵ میلیارد جست‌وجو در گوگل به صورت روزانه، جست‌وجوی پولی جایی است که شما به گوگل یا دیگر موتورهای جست‌و‌جو برای تبلیغ محتوایتان در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) با کلمات کلیدی مرتبطی، هزینه‌ای پرداخت می‌کنید که یکی از مشهورترین و موثرترین انواع بازاریابی است.

طبیعتا تقاضای زیادی در زمینه‌ی رنکینگ‌های برتر تبلیغاتی وجود دارد، لذا هر زمان که حداقل دو پیشنهاد تبلیغاتی برای کلمات کلیدی مرتبط به کوئری‌های جست‌وجویی که کاربران وارد گوگل می‌کنند، وجود داشته باشد، گوگل وارد مزایده می‌شود.

تبلیغ‌کنندگانی که کلمات کلیدی و کپی تبلیغات متناظر آن و صفحه وب‌سایتش را به گروه‌هایی دسته‌بندی می‌کنند، گروهی که می‌خواهند روی آن تبلیغات انجام دهند را انتخاب می کنند و بالاترین پیشنهادشان را برمی گزینند. گوگل از گروه تبلیغاتی تبلیغ‌کننده، یک کلمه کلیدی که فکر می‌کند بیشتر به کوئری جست‌وجوی کاربر ربط دارد را انتخاب می‌کند و آن را به مزایده می‌گذارد. مزایده‌ی گوگل شبیه به مزایده‌ای است که شما برای وسایل عتیقه‌تان برگزار می‌کنید نیست. آنها با توجه به میزان بازدید، قصد سطح‌بندی و ارزیابی دارند، لذا به جای اینکه همیشه پیشنهاد بالاتر مالی برنده‌ی مزایده شود، پیشنهادی که دارای بالاترین رنک تبلیغاتی است، همیشه برنده است.

 

2- تبلیغ آنلاین در شبکه های اجتماعی

بیش از ۸۰ درصد از جمعیت ایالت متحده آمریکا، از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، اما از آنجا که شبکه‌های اجتماعی همه در تلاشند از مخاطبین‌شان تا حد ممکن کسب‌درآمد کنند، بازدید طبیعی در همه زمان‌ها کم است. سریعترین و موثرترین راه برای دست‌یابی به مخاطبی که زمانش را بیشتر صرف شما کند، استفاده از تبلیغات شبکه‌های اجتماعی است. در فضای تبلیغات پولی شبکه‌های اجتماعی، تبلیغ‌کنندگان فرصت بیشتری برای بهینه‌سازی کمپین خودشان دارند. آنها می‌توانند هدف کمپین تبلیغاتی خود، نوع تبلیغاتی که به دنبال رواج آن هستند و هدف تبلیغات خودشان را تعیین کنند که این به‌شدت می تواند نشان از ریز جزییات داشته باشد. در این‌جا خلاصه‌ای از قابلیت‌های تبلیغ‌های فیسبوک، لینکدین، اینستاگرام و توییتر آورده شده است.

 

3- تبلیغ یکسان

ناشرانی همانند بازفید (BuzzFeed) و دودو (Dodo) محتوایی را تولید می‌کنند که به سرعت هر روز در رسانه اجتماعی زیاد می‌شوند. آن‌ها با کمک به دیگر برندها کسب درآمد دارند. برندها، به این ناشران پولی پرداخت می‌کنند تا پست‌ها و ویدیوهایی را برایشان درست کنند که از فرمول ناشران پیروی می‌کند. آنها هم چنین به ناشران، بابت توزیع این محتوای اسپانسری شده برای مخاطبین زیادی در رسانه اجتماعی و وب سایت آنها پولی پرداخت می‌کنند.

زمانی که شما بابت خدمات تبلیغات بومی ناشران هزینه ای پرداخت می‌کنید، قادر خواهید بود که به مهارت نگارشی و بازدید مخاطبین‌شان نفوذ پیدا کنید تا به برندتان کمک کنید داستان‌های جذابی را برای بازدید بیشتر تعریف کند.

در طول این فرآیند خلاقانه، شما با ناشران همکاری خواهید کرد تا محتوایی اسپانسر شده را ایجاد کنید که یکی از موضوعات اصلی آنها را پوشش دهد و شبیه به یک بخش محتوایی مرتب در وب سایت ناشر شود. بدین صورت، حتی اگر پست شما از نظر فنی تبلیغاتی باشد، تجربه وبگردی مخاطبین آن‌ها را دچار اختلال نمی‌کند. آنها از خواندن پست شما لذت می‌برند، و حس نمی‌کنند که شما یا ناشر در حال تبلیغ چیزی هستید. این کار شما را در معرض دید افراد زیادی قرار می‌دهد، برایتان بازدید به ارمغان می‌آورد و فالورهای جدید را سمت برند شما جذب می‌کند.

 

4- تبلیغ آنلاین ویدیویی

وادار کردن مردم به به اینکه یک تبلیغات ۳۰ تا ۶۰ ثانیه‌ای در یوتیوب را مشاهده کنند، بهترین راه برای جلب توجه مخاطبین جدید نیست، این کار تنها آنها را آزار خواهد داد. اما کوتاه کردن ویدیوهای تبلیغاتی می تواند بدون اینکه صبر بازدیدکنندگان را بسنجد، آن‌ها را سرگرم کند. طبق نظریه گوگل، ۹۰ درصد از کمپین‌های تبلیغاتی بزرگ، ۳۰ درصد از نتیجه تبلیغاتی‌شان را از این راه به دست می آورند.

اگر می‌خواهید در یوتیوب تبلیغات کنید، که در آن بیشتر افراد مسن و سالخورده به جای اینکه شبکه‌های تلویزیونی را تماشا کنند، به تماشای محتوا در یوتیوب می‌پردازند، می‌توانید دو نوع تبلیغات ویدیویی انجام دهید. تبلیغات تروویو (TrueView) و تبلیغات بامپر (Bumper).

با تبلیغات تروویو، شما تنها زمانی برای یک تبلیغات هزینه می‌پردازید که مردم آن را کامل، یا حداقل 30 ثانیه از آن را مشاهده کنند، یا روی “اقدام به عمل” (CTA) آن کلیک کنند. یوتیوب می‌داند که کاربرانش انتظار دارند ویدیوهایی کوتاه مدت را مشاهده کنند، لذا آنها به تبلیغاتی نیاز دارند که بین ۱۵ تا ۲۰ ثانیه باشد و نتوان آن را بست. اگر می‌خواهید از تبلیغات تروویو استفاده کنید، دو گزینه پیش رو دارید: تبلیغات in-stream و یا تبلیغات یافتن ویدیو

 

5- تبلیغات متنی

تبلیغات نمایشی یک موضوع مجادله برانگیز در جامعه بازاریابی دیجیتال است. برای ۲۵ سال، تبلیغ کنندگان از آنها سو استفاده می‌کردند و کاربران اینترنت را گول می‌زدند که روی تبلیغات‌های اشتباه کلیک کنند بعضی از تبلیغات‌های بدافزاری نیز با ویروس وارد کامیپوترهای افراد می‌شدند. به همین دلیل مردم رویکرد “نابینایی در مواجه با بنرهای تبلیغاتی“ را توسعه دادند و مدام در حال دانلود بلاک‌کنندگان تبلیغات بودند: تبلیغات نمایشی مشهور به فضول، حواس پرت کن، و بی ربط بودن بود.

از طرفی تکنولوژی تبلیغات نمایشی تا جایی پیشرفت کرد که شبکه‌های تبلیغاتی می توانند به داده‌ها و یادگیری‌های ماشینی نفوذ کنند تا به تبلیغ‌کنندگان استراتژی‌های موثرتری برای هدف‌گیری و به مصرف‌کنندگان تبلیغات مرتبط‌تری را نشان دهند.

شبکه های تبلیغاتی همانند شبکه نمایش گوگل و شبکه مخاطبین فیسبوک راهبران بنر و رنسانس بودند. آنها می‌توانند تبلیغات شما را به مخاطبین هدف مناسب در مکان و زمان مناسب نمایش دهند و اگر شما می‌خواهید که بیشتر کنترل تبلیغات را به دست بگیرید، آنها به شما اجازه می‌دهند که تصمیم بگیرید تبلیغات‌تان را کجا قرار دهید.